איך להחזיר את כפתור ״כתובת מקוצרת״ בוורדפרס

מעוניינים ליצור כתובת מקוצרת עבור הפוסטים בבלוג או עבור עמודים באתר הוורדפרס שלכם?

כתובות מקוצרות יכולות להיות מאד שימושיות כאשר אתם משתפים כתובת מסויימת באימיילים, פייסבוק ואף הודעות ווטסאפ. האפשרות לכתובת מקוצרת הייתה פיטצ׳ר בוורדפרס כברירת מחדל עד שוורדפרס 4.4 יצאה לאוויר העולם והרבה תהו מדוע היא נעלמה.

אז לאחרונה חיפשתי כיצד להחזיר את אותו כפתור כתובת מקוצרת (Get Shortlink) לוורדפרס ובמדריך קצר זה נראה כיצד ניתן לעשות זאת.

מהו כפתור כתובת מקוצרת בעצם?

כפתור זה הוא בעצם פיטצ׳ר של וורדפרס המאפשר לכם להגיע בקלות לכתובת של הפוסט או העמוד באתר הוורדפרס שלכם. לפני שנעלם, הוא הופיע ליד איזור הקישור הישיר (permalink) בעמוד עריכת הפוסט / העמוד בממשק הניהול של וורדפרס.

כפתור כתובת מקוצרת וורדפרס

אך אם יצרתם אתר וורדפרס או בלוג וורדפרס לאחרונה, לא תראו כפתור זה באתר שלכם מכיוון והוסר בגירסת וורדפרס 4.4 כפי שציינו. אני חייב לציין שמבחינתי זו הייתה אפשרות מאד יעילה ונוחה בכדי להשיג קישור או כתובת מקוצרת לסיטואציות מסויימת כגון שיתוף, או תגובה במקום כזה או אחר.

היא אגב שימושית במיוחד בסיטואציה בה כתובות האתר שלכם בעברית. אם תנסו לשתף את הכתובת באמצעות העתק הדבק משורת הכתובות (address bar) לפייסבוק לדוגמה, הכתובת תהיה מאד ארוכה ולא תראה טוב כאשר אתם משתפים אותה ביצירת פוסט בפייסבוק.

כתובת ארוכה בפוסט פייסבוק

אמנם בסיטואציה זו ניתן למחוק את הכתובת לאחר שפייסבוק משכה את המידע של הפוסט, אך בתגובות של פייסבוק המצב שונה והכתובת תופיע במלואה עם לא מעט ״ג׳יבריש״ במידה והכתובת בעברית. יכול להיות נחמד להוסיף כתובת מקוצרת, לא חושבים?

בגירסת 4.4 של וורדפרס היו שיפורי UX בממשק הניהול וכחלק משיפורים אלו הוסר גם הכפתור ״הצג עמוד / פוסט״ (View Post) שנכח ליד כפתור ״כתובת מקוצרת״. כתחליף לכפתור זה ניתן כעת פשוט ללחוץ על הקישור הישיר בכדי להציג את הפוסט.

אז לעניין ובלי יותר מדי חפירות, בואו נראה כיצד לשחזר את כפתור הכתובת המקוצרת באתר הוורדפרס שלכם.

הוספת הכפתור כתובת מקוצרת (Get Shortlink) בוורדפרס

הפעולה דורשת כי תוסיפו הוק, פילטר במקרה זה, לקובץ functions.php של התבנית שלכם, או עדיף כמובן לתבנית הבת שלכם.

add_filter( 'get_shortlink', function ( $shortlink ) {
	return $shortlink;
});

שתי שורות אלו יוסיפו את כפתור הכתובת המקוצרת לעמודים ולפוסטים באתר הוורדפרס שלכם ובאפשרותכם ללחוץ על כפתור זה בכדי לקבל את אותה כתובת. במצב הסטנדרטי אגב, זו תהיה אותה כתובת שהייתה מופיעה לו הייתם בוחרים את האופציה למבנה קישורים פשוט תחת לוח הבקרה של וורדפרס > מבנה קישורים.

יש לציין שמכיוון ואתם עובדים עם "כתובות יפות" (Pretty Permalinks) לטובת קידום אתר הוורדפרס שלכם, השימוש באותה כתובת קצרה יבצע הפניית 301 לכתובת המלאה של אותו קישור.

רועי יוסף
רועי יוסף

מפתח וורדפרס, מאמין ביצירת הזדמנויות לעסקים קטנים, סטארטאפים נועזים ואנשים עצמאים לשנות את העולם. אוהב טיפוגרפיה, צבעים וכל מה שבינהם ומכוון לספק אתרי וורדפרס עם ביצועים גבוהים, תמיכה בכל הדפדפנים, בעלי קוד ולידי, סמנטי ונקי.

9תגובות...

השאירו תגובה

פעימות