מהן תבניות בת בוורדפרס ואיך ליצור אותן?

קצת על תבניות בת בוורדפרס (Child Themes).

תבניות וורדפרס בימינו הן מדהימות ובעלות פונקציונליות ואפשרויות התאמה אישית לא מבוטלות. עם זאת, ישנן הרבה דוגמאות ומצבים בהם אנו מעוניינים לשנות דברים מסויימים שהתבנית אינה מאפשרת: צבעים מסויימים של אלמנטים, פונטים ואף לשנות פונקציות מסויימות שהתבנית מכילה.

הבעייתיות בלשנות את קוד התבנית עצמה בכדי להשיג זאת ברורה מאליה – במקרה ותעדכנו את התבנית בעתיד תאבדו את כל השינויים שביצעתם מכיוון והעדכון לבטח ידרוס את הקבצים הקיימים ויחליפם בחדשים. יצירת תבנית בת (Child Theme) פותרת בעיה זו על ידי כך שהיא מאפשרת לכם להשתמש בכל הפונקציונליות של תבנית האב ועם זאת לבצע עדכונים ושינויים ללא חשש מלאבד אלו.

איך תבניות בת עובדות ומדוע כדאי להשתמש בהן?

תבניות בת הם תבניות נפרדות המסתמכות על התבנית הראשית (תבנית האב) למרבית הפונקציונליות שלה. במידה ואתם משתמשים בתבנית בת, וורדפרס תבדוק קודם כל בתבנית הבת אם קיימת פונקציונליות מסויימת שנדרשת ורק במידה ולא היא תחפש את אותה פונקציונליות בתבנית האב. דרך או פריבילגיה זו מאפשרת לכם לבצע שינויים בתבנית הבת רק עבור מה שנחוץ לכם.

כככל אצבע, תמיד רצוי להשתמש בתבניות בת גם אם אתם מתכננים לשנות את הדבר הכי מזערי שאתם יכולים לחשוב עליו. ישנם שתי סיבות מרכזיות לעשות זאת: עדכונים וסדר בקוד שלכם.

עדכונים

במידה ותשנו את תבנית האב ללא שימוש בתבנית בת יש ברשותכם שתי אפשרויות:

 • לבחור לא לעדכן את תבנית הוורדפרס שלכם בעתיד.
 • לבחור לעדכן את התבנית וסביר להניח, לאבד את השינויים שביצעתם.

ניתן להבין מדוע האפשרות השנייה שציינתי היא בזבוז זמן מוחלט. האפשרות הראשונה, לא לעדכן את התבנית, אינה באה בחשבון כלל. מעבר לכך שנוספים עדכוני פונקציונליות ותיקוני באגים לתבניות בכל עדכון, כמעט כל המצבים בהם אתם מגיעים לשאלה ״מדוע הצליחו לפרוץ לאתר שלי״ מסתכמות בתוכנה / קוד לא מעודכן. אתם תמיד צריכים לדאוג כי וורדפרס, התבנית שלכם, והתוספים בהם אתם משתמשים יהיו תמיד מעודכנים, אחרת אתם מזמינים לעצמכם צרות.

ארגון וסדר בקוד

כאשר אתם מוסיפים / משנים קוד בתבנית המקורית, אתם משנים בדרך כלל קוד בקבצים אשר יכולים להכיל אלפי שורות קוד. מפתחים אשר עובדים על האתר שלכם יתקשו מאד לעקוב אחר שינויים (כנ״ל גם לגביכם).

מכיוון ותבניות בת הם סוג של עתודה (fallback) לתבנית המקורית, תבנית הבת מרכזת בה את כל השינויים שביצעתם וכך מאפשרת לכם כמפתחים – לבצע שינויים מהר יותר ובצורה מאורגנת יותר. תוכלו לבצע שינויים נרחבים לאתר שלכם למרות שתבנית הבת תכיל רק מספר קבצים ומעט שורות קוד.

יצירת תבנית בת בוורדפרס

יצירת תבנית בת הינה פעולה מאד פשוטה. בכדי ליצור תבנית בת לתבנית האב שלכם אתם נדרשים לבצע את שלושת הפעולות הבאות:

 • ליצור תיקייה לתבנית הבת תחת תיקיית התבניות שלכם בוורדפרס – בד״כ /wp-content/themes.
 • ליצור קובץ CSS המכיל את האינפורמציה על תבנית הבת שלכם.
 • לגרום לתבנית הבת להשתמש בקבצי ה CSS של תבנית האב.

ברגע שסיימתם פעולות אלו תוכלו להפעיל את התבנית בלוח הבקרה של וורדפרס והאתר שלכם ייראה בדיוק כמו שהוא נראה לפני, אלא שהוא ישתמש מעתה בתבנית הבת שיצרתם.

בואו נעבור על השלבים האלו יותר בפירוט ולשם כך, במאמר זה ניצור תבנית בת לתבנית ברירת במחדל של וורדפרס Twenty Fifteen.

הצטרפו לרשימת התפוצה!
 • גשו לתיקיית התבניות שלכם וצרו תיקייה חדשה לתבנית הבת, אתם יכולים לתת לתיקייה איזה שם שתרצו, בדוגמא זו אקרא לה twenty-fifteen-child.
 • כנסו לתיקייה וצרו קובץ CSS. שימו לב כי הקובץ חייב להקרא style.css. העתיקו והדביקו את הקוד הבא לקובץ שכרגע יצרתם:
/*
Theme Name: Twenty Fifteen Child
Theme URI: http://yourwebsite.com/twentyfifteen-child/
Description: My first child theme, based on Twenty Fifteen
Author: Roee Yossef
Author URI: https://savvy.co.il
Template: twentyfifteen
Version: 1.0.0
Tags: black, blue, gray, pink, purple, white, yellow, dark, light, two-columns, left-sidebar, fixed-layout, responsive-layout, accessibility-ready, custom-background, custom-colors, custom-header, custom-menu, editor-style, featured-images, microformats, post-formats, rtl-language-support, sticky-post, threaded-comments, translation-ready
Text Domain: twentyfifteen
*/

שתי השורות ההכרחיות בקוד מעלה הן בשורות 2 ו 7. שורה 2 אומרת לוורדפרס את שם התבנית שלכם וזו תוצג בלוח הבקרה של וורדפרס. שורה 7 אומרת לוורדפרס לאיזו תבנית עליה להתייחס כתבנית האב כאשר שם זה צריך להיות שם התיקייה של תבנית האב. שאר השורות די מדברות בעד עצמן חוץ מהשורות Text Domain ו Tags.

Text Domain צריך להיות ייחודי לתבנית ובו תשמשו במידה ותשתמשו בפונקציות של תרגום לתבנית. תנו מבט כאן לעוד פרטים. Tags הוא רשימת כל התגיות של התבנית הבאות לידי בטוי אך ורק ב WordPress Theme Repository, בדוגמא זו העתקתי אותן מהקובץ style.css של תבנית האב.

במידה ותפעילו את תבנית הבת עכשיו היא תעבוד מצויין, אך לא תכלול שום CSS. כפי שציינתי לפני כן, וורדפרס קודם כל תבדוק אם פונקציונליות מסויימת קיימת בתבנית הבת ואם לא היא תחפש בתבנית האב. במקרה שלנו קיים קובץ style.css בתבנית הבת שלנו לכן וורדפרס מניחה כי אינה צריכה לטעון את הקובץ style.css של תבנית האב.

בכדי לוודא שאנו טוענים את style.css של תבנית האב אנו צריכים להוסיף את הפונקציה הבאה בקובץ functions.php. גשו לתיקיית תבנית הבת, צרו קובץ זה והוסיפו לו את השורות הבאות:

<?php 

function enqueue_parent_styles() {
  wp_enqueue_style( 'parent-style', get_template_directory_uri().'/style.css' );
}

add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'enqueue_parent_styles' );

במידה ותהיו מעוניינים להוסיף עוד נכסים –  תנו מבט במדריך המסביר כיצד להוסיף קבצי CSS ו Javascript באתרי וורדפרס.

תמיכה בעברית או כל שפה שהיא Right to Left

בכדי לשמור על תמיכה ב RTL בתבנית זו, הוסיפו את השורה הבאה לאחר שורה 4 בקוד שהוספנו כרגע.

wp_enqueue_style( 'rtl-style', get_template_directory_uri().'/rtl.css' );

לאחר פעולות אלו, ובמידה והפעלתם כבר את תבנית הבת, תמצאו כי האתר שלכם נראה בדיוק כפי שהוא נראה עם תבנית האב. עם זאת, כעת תוכלו להוסיף CSS כרצונכם לקובץ style.css שיצרתם בתבנית הבת, ועל ידי כך – לבצע שינויים עיצוביים ללא שינוי בקוד המקורי של תבנית האב.

נאמר בהקשר זה כי וורדפרס תטען את הקובץ rtl.css רק במידה והפונקציה ()is_rtl תחזיר true.

הוספה / קריאה לקבצים בתבנית הבת

אם עקבתם אחרי המדריך, אז בסיטואציה הנוכחית תבנית הבת שלכם טוענת את קבצי העיצוב (CSS) של תבנית האב. אך זכרו, המטרה מראש בגללה רצינו ליצור תבנית בת הייתה בכדי לדרוס את הגדרות העיצוב של תבנית האב. לכן עלינו להוסיף עוד שורה בכדי לקרוא לקובץ ה CSS של תבנית הבת. הנה הקוד המלא:

function enqueue_parent_styles() {
	wp_enqueue_style( 'parent-style', get_template_directory_uri() . '/style.css');
	wp_enqueue_style( 'rtl-style', get_template_directory_uri().'/rtl.css' );
	wp_enqueue_style( 'child-style', get_stylesheet_directory_uri() . '/style.css');
}

add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'enqueue_parent_styles' );

שימו לב – במידה ואתם צריכים להוסיף או לקרוא לקבצי Javascript וקבצי CSS הנמצאים בתיקייה של תבנית הבת שלכם, עליכם להשתמש בפונקציה get_stylesheet_directory ולא בפונקציה get_template_directory_uri כפי שאתם רואים בשורה מספר 4.

אז מכיוון והקובץ style.css בו אנו משתמשים כעת נמצא בתיקייה של תבנית הבת, השימוש בפונקציה זו יצביע לתיקייה של תבנית הבת ולא לתיקייה של תבנית האב, בדיוק כפי שאנו רוצים. כל שינוי שתבצעו בשלב בקובץ style.css של תבנית הבת ידרוס  את העיצוב הקיים בתבנית האב.

הנה דוגמה אגב, שבמקרה זה אינה מתייחסת לנכסי CSS ו Javascript,  אך משתמשת ב require_once ומראה כיצד ניתן להשתמש ב get_stylesheet_directory על מנת לקרוא לקובץ PHP מסויים הנמצא בתיקייה של תבנית הבת:

require_once( get_stylesheet_directory() . '/my_included_file.php' );

מאחורי הקלעים – המכניקה של תבניות בת

אז איך בעצם עובדת תבנית בת? תבניות בת עובדות ברמת הקובץ. כאשר קובץ נטען במהלך הטעינה של קבצי התבנית, וורדפרס תבדוק האם הוא קיים בתבנית הבת ותטען אותו במידה וכן. במידה ולא היא תטען אותו מתבנית האב. ישנו קובץ אחד שחורג מן הכלל בהקשר הזה והוא functions.php,קובץ זה נטען גם בתבנית הבת וגם מתבנית האב.

הדרך הנכונה לשנות קובץ מסויים בתבנית האב היא להעתיק אותו לתיקייה של תבנית הבת. אם תרצו לבצע שינויים בקובץ header.php של תבנית האב, העתיקו אותו לתיקייה של תבנית הבת, ערכו אותו ותקצרו את הפירות של העבודה שלכם.

ההחלטה אגב של איזה קובץ ייטען, נקבעת בוורדפרס על פי שמות הקבצים הקיימים בתבנית שלכם. תנו מבט במאמר על הדרך בה עובדת ההיררכיה של תבניות עמוד בוורדפרס.

סיכום

אמנם הרבה מילים במאמר אך הצעדים ליצירת תבנית בת הם פשוטים בהחלט ומסתכמים בהעתק והדבק ויצירה של מספר קבצים. יצירת תבנית בת יכולה לחסוך לכם הרבה כאבי ראש בעתיד ומאפשרת לכם לעדכן את תבנית האב מתי שתרצו בלי לדאוג שתאבדו את השינויים שביצעתם, כמו כן, תאפשר לכם לעבוד בצורה מאורגנת ומסודרת יותר ברמת הקוד.

אתם מוזמנים אגב להוריד את תבנית הבת שיצרנו בקישור זה. אם יש לכם טיפים לגבי תבניות בת אשמח אם תשתפו אותם איתנו, כתמיד אתם מוזמנים להגיב ולדבר… 🙂

רועי יוסף
רועי יוסף

מפתח וורדפרס, מאמין ביצירת הזדמנויות לעסקים קטנים, סטארטאפים נועזים ואנשים עצמאים לשנות את העולם. אוהב טיפוגרפיה, צבעים וכל מה שבינהם ומכוון לספק אתרי וורדפרס עם ביצועים גבוהים, תמיכה בכל הדפדפנים, בעלי קוד ולידי, סמנטי ונקי.

39תגובות...
 • ליאור 27 ביוני 2015, 22:55

  תודה! עשה לי סדר בראש!

 • שלומי כהן 16 ביולי 2015, 7:21

  אחלה מאמר!
  תודה רבה. בהחלט גרם לי לא לפחד מיצירת תבנית בת.

  שתי שאלות:
  1. מה דעתך לגבי שימוש בתוסף שיוצר תבנית בת?
  2.בתבנית (פרימיום) שכבר יצרו לה תבנית בת, זה אומר שהכל מוכן כבר?

  • מנהל מערכת 17 ביולי 2015, 20:00

   היי שלומי, תודה על התגובה !

   לגבי שאלותיך,
   1. איני רואה את הטעם להשתמש בתוסף, יצירת תבנית בת היא תהליך מאד פשוט…
   2. כן, זה אומר ש״הכל״ מוכן כבר…

   בהצלחה !

 • הראל 31 ביולי 2015, 8:36

  רועי, תודה. אבל לא הבנתי לאיפה אני מעלה את הקובץ ? לוורדפרס או לשרת אחסון ?

 • רימון 19 בינואר 2016, 13:12

  שלום לך,

  תודה על המאמר הממצא. לאחר שיצרתי תבנית בת, תמונת הכותרת באתר שלי אינה מוצגת. ניסיתי להוסיף את התמונה מחדש דרך הגדרות תבנית הבת. זה לא עזר.

  תודה רבה. רימון

 • Michael 22 במאי 2016, 11:25

  כדאי להוסיף בקובץ הפונקציות..

  // Exit if accessed directly
  if ( !defined('ABSPATH')) exit;
 • יוסי 9 באוגוסט 2016, 21:46

  תודה רבה! עזרת לי בעיקר עם ה RTL.

 • שרון 6 באוקטובר 2016, 18:26

  מה הסיבה שגם אחרי הוספת שורת ה- RTL עדיין אין יישור לימין כמו בתבנית האם?

  • רועי יוסף 13 באוקטובר 2016, 7:04

   היי שרון,
   (סליחה על התגובה המאוחרת).. האם קיים קובץ rtl.css באותו מיקום של style.css בתבנית הראשית ?

 • vicky 3 בינואר 2018, 9:48

  שלום רועי,

  מאמר מעניין מאוד, חבל שלא ידעתי על כך לפני כשנתיים כשבניתי את הבלוג שלי.
  השאלה שלי האם אני יכולה לבנות עכשיו תבנית בת ולהעביר אליה את השינויים שעשיתי עד כה?

  • רועי יוסף 3 בינואר 2018, 12:33

   היי ויקי 🙂

   תמיד ניתן לבצע את המעבר הזה כל עוד את יודעת מהם השינויים שביצעת במדיוק ולהעביר אותם לתבנית בת…

 • זמיר 7 בפברואר 2018, 20:13

  היי רועי
  האם לא כדאי להשתמש פשוט Custom css שמגיע כחלק מהתבנית?
  מה הערך המוסף של תבנית בת על פני אפשרות זו?

  • רועי יוסף 7 בפברואר 2018, 20:22

   היי זמיר 🙂

   הערך של תבנית בת היא מעבר ליכולת לערוך את ה CSS. מעבר לכך, הרבה יותר נוח למפתחים לעבוד מול ה IDE המועדף עלייהם מאשר לשנות את הקוד בלוח הבקרה של וורדפרס, בדיוק כמו שנוח יותר לערוך את functions.php או כל קובץ אחר ב IDE מסודר. מה גם שבמידה ונדפק מסד הנתונים, מכל סיבה שהיא, ה Custom CSS של התבנית יימחק.

   עריכה של קוד צריכה להתבצע ב IDE כגון PhpStorm מהרבה מאד סיבות…

 • אליאור 27 באפריל 2018, 15:23

  אפשר הסבר יותר פשוט על הקטע האחרון?
  החלק עם זה שאם אנחנו רוצים להביא עוד קבצי css וגאווה?

  • רועי יוסף 27 באפריל 2018, 15:30

   היי אליאור,

   בצע חיפוש בבלוג ל״הוספת נכסים״ ותמצא מדריך מפורט על הוספת קבצי css ו javascript באתרי וורדפרס… אני פשוט לא מול מחשב בשביל לשלוח לך לינק..

   • אליאור 27 באפריל 2018, 19:00

    רועי יא גבר, הבנתי בסוף מה שאלתי אותך חח , משהו אחרון לגבי התבנית בת –

    לאחר שיצרתי אותה היא מותקנת אוטומטית בוורדפרס (ז"א המערכת ניהול מזהה אותה ומעדיפה אותה על התבנית אב) או שאני צריך להתקין אותה ואם כן איך? כי אני לא רואה איזה פונקציה באיזור ניהול.

    • אליאור 27 באפריל 2018, 19:01

     והאם צריך לסגור את קובץ ה PHP או להשאירו בדיוק כמו במדריך?

     • רועי יוסף 27 באפריל 2018, 19:14

      התבנית פשוט תופיע בלוח הבקרה של וורדפרס אך צריך להפעיל אותה. אין צורך לסגור את קובץ ה PHP….

 • אליאור 28 באפריל 2018, 20:19

  טוב אז כנראה שכחתי משהו כי היא לא מופיעה לי בתור תבנית בלוח בקרה ..

 • אליאור 28 באפריל 2018, 20:55

  אחרי שני ניסיונות מקבל את השגיאה הבאה שמופיעה לי בעמוד התחתון של ה Themes בוורדפרס:

  Broken Themes
  The following themes are installed but incomplete.
  Name	Description		
  OceanWP Child	The parent theme is missing. Please install the "OceanWP" parent theme.
  

  יש פתרון לזה?

  • רועי יוסף 28 באפריל 2018, 22:52

   בדוק את עצמך שוב, שים לב האם רשמת נכון את שם התיקיה של תבנית האב תחת Template בחלקו העליון של של style.css בתבנית הבת..

 • שלי 15 ביולי 2018, 1:25

  היי רועי, מדריך מעולה! בהחלט עשה לי סדר והבנה עמוקה יותר. אני לא ידעתי שעידכון התבנית יכול למחוק לי את כול מה שהשקעתי בעצם בקוד עצמו – custom.css של וורדפרס וגם בתוך ה PHP בתבנית.. אז מעתה אני באמת אדאג לעשות זאת.

  עכשיו שאלה בעניין – נגיד וכבר העלתי את הקובץ של התבנית הרצויה לתוך השרת שלי , אבל זה היה הקובץ של תבנית האב. והאתר כבר עלה (תכלס רק הופעל אבל בוא נגיד שהוא גם עלה אבל לא עשיתי שינויים ניכרים בקוד). האם אני יכולה בתוך הקבצים המקוריים של התבנית שרכשתי ליצור מתחת לתיקיית האב את תבנית הבת (לפי הפרוצדורה שהדגמת) ואותה בעצם להעביר לשרת בוורדפרס ולהפעיל אותה והכול יהיה בעצם נורמלי?

  כי אני פשוט כפרילנסרית – קונה מספר תבניות ללקוחות שלי ואני נותנת להם להחליט לבחור באיזו להשתמש כאתר שלהם ואני חושבת שהגיוני ליצור בקבצים המקוריים של התבניות שארכש בעתיד אוטומטית תבנית בת, ואת התבנית בת להעלות לוורדפרס במקום התבנית אב שאותה אשמור נגיד בתיקייה עצמה.. עכשיו, אולי לא הבנתי נכון איך זה עובד ואצטרך שתלך איתי כמה שלבים אחורה – כאילו רק עכשיו נרכשה התבנית, ובעצם עוד לפני שהספקתי להעלות איזשהו קובץ מהתבנית שנרכשה לוורדפרס שמותקן לי כבר בשרת.

  • רועי יוסף 16 ביולי 2018, 16:43

   היי שלי 🙂

   קצת לא ברורה לי השאלה שלך האמת… אם את קונה תבנית כלשהי, ואין לה תבנית בת כברירת מחדל, צרי אחת ותעבדי עליה בלבד. אם כבר קיים האתר ללא תבנית בת, עדיין צריך כזו והמשיכי לעבוד רק עליה…

 • חיים 21 בנובמבר 2018, 21:39

  אומר לי שהתבנית אם לא תבנית אם תקינה

  • רועי יוסף 21 בנובמבר 2018, 21:49

   שם התבנית בקובץ style.css של תבנית הבת אינו תקין. שים לב שאתה מגדיר Template: parentname כאשר prentname הוא שם התיקייה של תבנית האב.

 • שירה 28 בנובמבר 2018, 11:03

  היי רועי, תודה על המאמר המפורט. מה הסיבה שקיבלתי את השגיאה הבאה למרות שעשיתי בדיוק מה שכתבת:

  התבניות מקולקלות. התבניות הבאות מותקנות אך הן לא שלמות.

  שם תיאור
  knowall-child התבנית חסרה. תבניות צריכות להכיל את הקובץ index.php. תבנית בת צריכה להכיל כותרת-תבנית בקובץ style.css.

  פירוט כל מה שעשיתי:

  שם תיקיית תבנית האב: knowall
  שם תיקיית תבנית הבת: knowall-child

  בתוך תיקיית תבנית הבת קובץ functions שבו הקוד:

  <?php 
  function enqueue_parent_styles() {
    wp_enqueue_style( 'parent-style', get_template_directory_uri().'/style.css' );
    wp_enqueue_style( 'rtl-style', get_template_directory_uri().'/rtl.css' );
  }
  
  add_action( 'wp_enqueue_scripts', 'enqueue_parent_styles' );
  

  קובץ style שבו הקוד:

  /*
  Theme Name: KnowAll Child
  Theme URI: http://mywebsite.co.il/
  Template: knowall
  Author: My Name
  Author URI: http://mywebsite.co.il/
  Version: 1.0
  */
  
  • רועי יוסף 28 בנובמבר 2018, 22:36

   היי שירה,

   היכן יושב הקובץ style.css בתבנית הבת, האם הוא בתיקייה הראשית של התבנית או בתיקייה אחרת?

   • שירה 28 בנובמבר 2018, 23:36

    בתבנית הבת אין תיקיות, יש רק 2 קבצים כמו שכתבתי – functions, style
    בתבנית האם style.css נמצא בתיקייה שנקראת css (ז"א שהנתיב שלה הוא css/style.css)
    תודה!

    • רועי יוסף 28 בנובמבר 2018, 23:40

     הקובץ style.css בתבנית האם חייב להיות בתיקייה הראשית. מה גם שלפי הקוד שכתבת בתגובה, את מנסה לקרוא לקובץ זה מהתיקייה הראשית ולא מתיקייהת css.

     • שירה 29 בנובמבר 2018, 0:50

      לקחתי את הקוד מהפוסט שלך, לא שיניתי אותו
      יש דרך לפתור את זה? או שפשוט אי אפשר ליצור תבנית בת במקרה הזה?

      • רועי יוסף 29 בנובמבר 2018, 1:11

       אפשר ליצור כמובן, אך תדאגי בתור התחלה שקובץ ה CSS יהיה בתקייה הראשית של תבנית הבת.

 • יוסי 29 בנובמבר 2018, 15:08

  מי שמסתבך עם היצירה של תבנית בת, יכול ליצור את זה בקלות דרך האתר הזה – https://childtheme-generator.com/create-child-theme

 • ענת 26 במאי 2019, 10:13

  הי רועי,

  האם החלה של תבנית בת על אתר קיים אפשרית, כל עוד לא עשיתי שינוי בקוד של התבנית לפני כן?

  כלומר, במידה ואני בונה אתר ומשתמשת בפונקציונליות העיצוב של עורך התוכן בלבד.
  אם בעתיד אתקין את תבנית הבת צריכה להיות עם כך שאלה?

  שואלת כי רציתי לבחון את תבנית hello של אלמנטור.
  קיימת לתבנית תבנית בת, אך היא עדיין לא עלתה למאגר הרשמי של וורדפרס. ואני מתלבטת אם לא לחכות לכך שתעלה למאגר הרשמי.

  גם כך בינתיים אני לא הולכת לשנות משהו בקוד.
  תודה מראש 🙂

  • רועי יוסף 26 במאי 2019, 13:27

   היי ענת 🙂

   אכן – תבנית בת רלוונטית רק במידה ואת עושה שינויים ברמת הקוד. אם אינך עושה, את יכולה להתחיל לבחון את התבנית hello ולהפעיל את תבנית הבת אחר כך…

 • שני 12 ביוני 2019, 21:04

  היי רועי, האם יש דרך להעביר את כל השינויים שכבר ביצעתי בתבנית האב לתבנית הבת, בלי לעבור הגדרה הגדרה ולשנות ידנית? כי כרגע אחרי שיצרתי תבנית בת ועשיתי תצוגה מקדימה, כל ההגדרות שביצעתי בתבנית נמחקו. ובתבנית oceanwp יש כ"כ הרבה הגדרות ואפשרויות שלעבור אחת אחד זה בלתי אפשרי…

  • רועי יוסף 13 ביוני 2019, 8:01

   היי שני,

   ההגדרות ששינית ברמת התבנית (כלומר דרך ממשק הניהול של וורדפרס) אמורות להשאר זהות כשאת מפעילה את תבנית הבת ובמידה ותבנית הבת היא תבנית הבת של OceanWP.

 • חנה 3 באוקטובר 2019, 20:43

  גם לי זה קרה, למרות שזו אותה תבנית בת. למשל שם האתר מופיע – למרות שהגדרתי שלא יופיע, ההידר השתנה לגמרי.

  • רועי יוסף 4 באוקטובר 2019, 12:28

   היי חנה,

   האם זו תבנית בת שאת יצרת או תבנית בת שהגיעה עם התבנית עצמה?

השאירו תגובה

פעימות
Up!