נגישות אתרי וורדפרס

הנגשת אתרי וורדפרס ונגישות ברשת – חלק א׳

ככל שישנם יותר גולשים והמודעות לרשת האינטרנט הולכת וגדלה, הנגשת אתרי וורדפרס הופכת להיות יותר ויותר הכרחית. נגישות (״עיצוב אוניברסלי״) אינה נמדדת אך ורק לפי הקוד אותו אתם כותבים כמפתחי וורדפרס אלא גם לפי עיצוב ותוכן האתר. לכן, ניתן לומר כי נגישות ושימושיות קשורים אחד לשני במידה רבה. נגישות והנגשת אתרים הם עולם מאד רחב עד כדי שהפכו להיות תחום תעסוקה בפני…
קרא עוד...

נכון יהיה להפסיק ניגון וידאו באתרי וורדפרס כאשר אלו מחוץ ל Viewport. בפרוייקט האחרון שלי, הייתה דרישה לשימוש במספר לא מועט של סרטונים (וידאו) בעמודים מסויימים. חלק מאותם סרטונים נדרשו להיות במסך מלא וחלקם קטנים יותר הנמצאים בקונטיינר מסויים. הוספה של וידאו ב HTML5 פשוטה למדי ע״י שימוש ב video תג. תוך כדי עבודתי על האתר שמתי לב כי הלפטופ שלי (שאיני מזלזל ביכולתיו) מאד מתאמץ. המאווררים החלו להסתובב במהירות, המחשב התחמם והכל החל להגיב נורא לאט. בדיקה זריזה ב Task Manager של כרום הראתה כי אותו טאב, הפתוח על עמוד מסויים באתר ובו מספר סרטונים, לוקח כ 50% ממשאבי המעבד (CPU). תחילה חשבתי כי ישנה בעיה כלשהי באחד מקבצי ה Javascript שכתבתי אך התברר לי כי אין זה המצב. סרטונים או HTML5 Videos צורכים משאבים רבים מהמעבד, בטח אם הם מוצגים במסך מלא.

{ 0 תגובות }

מסך רטינה (Retina Display) הוא סימן רשמי בשימוש של אפל למסכים בעלי צפיפות פיקסלים גבוהה (DPI גבוה או HiDPI). בימינו, כל מסכי המובייל ורוב מסכי הלפטופים המקצועיים הם בעלי מסכי רטינה. טכנולוגיה זו בבסיסה, מאפשרת הצגת תמונות חדות יותר והצגה חלקה וברורה יותר של פונטים. אציין כי בשונה מרזולוציה, כאשר מדובר על מסכי רטינה יש להתחשב בצפיפות הפיקסלים, כלומר מספר הפיקסלים הנכנסים במרחק קבוע בעוד רזולוציה מתייחסת למספר הפיקסלים הנכנסים בכל אורכו ורוחבו של המסך. למכשיר קטן (כגון אייפון) עם אותה רזולוציה הקיימת במכשיר גדול יותר (כגון אייפד) תהיה צפיפות נקודה גדולה יותר.

{ 2 תגובות }

כל מי שקורא את הבלוג שלי יודע כי אני בעל OCD בכל מה שקשור לאופטימיזציה ומהירות של אתרי וורדפרס. אם נתקלתם במאמר זה, סביר להניח שאתם מנסים להבין מה גורם לאתר הוורדפרס שלכם להיות איטי וזאת לאחר שביצעתם אופטימיזציה למהירות ממדריכים שונים וכנראה שכבר הגעתם למסקנה כי האשמה נופלת על הקובץ admin-ajax.php. אך מדוע קובץ זה גורם לבעיות מהבחינה הזו? במאמר הבא אנסה להסביר את הגורם לבעיה ודרכים לפתרונה.

{ 1 תגובה }

במידה ואתם שוקלים בנייה של חנות וירטואלית, יוצגו בפניכם לא מעט אפשרויות להקמת חנות אונליין. כאשר אפשרויות אלו בתחילה ייראו לכם כמתנה שרק צריך לבחור ולקחת, במהרה אלו יהפכו למעמסה וקשיים בהחלטה, וזאת מעצם האפשרויות הרבות שקיימות בשוק ליצירת חנויות אלו. במאמר זה אתן הצצה לאחת מהפתרונות הפופולרים יותר שקיימים בשוק ואציג סקירה כללית על מהי WooCommrce ומדוע תרצו לשקול אותה כמערכת לבניית חנות וירטואלית.

{ 2 תגובות }

במדריך זה אסביר כיצד לבנות תוסף שיתוף לרשתות חברתיות בוורדפרס. על פי דיווחים וסטטיסטיקות שבוצעו, יותר מ 75% מהמשתמשים מעדיפים לקרוא תוכן שהומלץ על ידי אחד מחבריהם. ידוע כי מתבצעים עשרות מיליארדי שיתופים ברשת בכל יום, מכאן שהוספת כפתורי שיתוף זה אחד הצעדים הראשונים שיש לבצע על מנת לשווק את אתר הוורדפרס שלכם. בעזרת כפתורי שיתוף, אתם מאפשרים לגולשים לשתף את תוכן האתר שלכם עם רשת החברים שלהם. כפתורי שיתוף מאפשרים לגולשים לשתף את תוכן האתר שלכם בקלות ובמהירות ואלו עוזרים להגביר את המודעות לאתר ולמיתוג שלכם.

{ 9 תגובות }

התוסף (Total Cache (W3TC אשר פותח על ידי ה CTO של Mashable הידועים הוא ללא ספק תוסף ה cache המגוון ביותר הקיים לוורדפרס ונמצא בשימוש באתרים בעלי תנועה מאד גבוהה כגון Smashing Magazine, Yoast, Mashable. במדריך למתחילים זה אסביר כיצד להגדיר את W3 Total Cache בצורה האופטימלית לאתר וורדפרס וזאת מנסיוני האישי ובעקבות מאמרים שקראתי בנושא.

{ 13 תגובות }

כאשר משתמשים בפונקציה get_template_part, המשתנים מקובץ ה php שקורא לה אינם עוברים ל template part עצמו. בדומה לפונקציות ה include() או require() הסטנדרטיות ב php, וורדפרס מציגה פונקציה משל עצמה על מנת לטעון templates (php files) וזאת נקראית get_template_part() וכשמה כן היא, נועדה על מנת לקרוא לחלקים של תבניות (template parts) באתרי וורדפרס.

{ 0 תגובות }
עמוד 1 מתוך 612345...לסוף